Swingers párty: Aké sú jej pravidlá a ako to na nej vyzerá?

Swingers párty
17 decembra, 2021 0 Comments

Swingers párty – pojem, ktorý počul azda každý. Niekto sa pri ňom začervená, iný si predstaví nechutnosti a „prasačinky“ a ďalší o nej nechcú ani počuť. Swingers párty je pritom ideálny nápad vtedy, ak vo vašom partnerskom vzťahu prevláda nuda, no nechcete sa uchýliť ani k nevere. Vtedy môže byť swingers párty skutočným oživením vášho sexuálneho života. A nejde pritom o žiadne orgie alebo nechutnosti, každý, kto už swingers párty navštívil, vám potvrdí, že ide v prvom rade o zážitok, ktorý však má svoje pravidlá.

Čo swingers párty nie je

Predtým, než si dopodrobna vysvetlíme, čo swingers párty je, musíme skonštatovať, že tieto akcie nie sú pre každého. Pokiaľ vám to vo vzťahu škrípe a vy si myslíte, že ho takto utužíte, nemusí to byť vždy tak. Na druhej strane, ani idylka vo vzťahu nemusí znamenať, že sa to počas swingers párty neotočí vo váš neprospech.

Ak však o takejto akcii uvažujete, mali by ste vedieť, čo všetko to obnáša, aby ste swingers párty „prežili“ a podporili tým váš zdravý partnerský vzťah. Poďme teda na to. Swingers klubov, z ktorých si môžete vyberať, je u nás viacero. Pravidlá a priebeh týchto akcií bývajú však podobné.

V prvom rade musíme vyvrátiť fakt, že swingers párty nie sú „prasačiny,“ ani nechutný skupinový sex, ktorému sa oddávajú samí „vyfetovaní“ či podgurážení „vyvrheli.“ Niektorí si zas mylne myslia, že keď na takúto párty prídu, bude ich tam hneď každý obťažovať. O tom teda skutočne swingers párty nie je.

Charakteristika

Pod pojmom swingers párty sa rozumie výmena alebo striedanie sexuálnych partnerov. Swingeri sú ľudia, ktorí vyznávajú a praktizujú sex nielen so svojím partnerom, ale aj s ďalším človekom či párom. Samozrejme s tým musia všetci zúčastnení súhlasiť. Milovníci swingers párty sú normálni ľudia, u ktorých ich záľubu na prvý pohľad ani nespoznáte. Sú to ľudia, ktorí sa aj počas výmeny partnerov správajú zodpovedne a s ochranou. Väčšina z nich sú slušní, spokojní a otvorení ľudia, ktorí dokážu prijať svoju sexualitu. Je medzi nimi dokonca menej rasistov a homofóbov.

Swingers párty sú teda akcie zamerané na výmenu alebo zdieľanie sexuálnych partnerov za účelom spestrenia si erotického života. Niektorí si zas takto bezpečne či anonymne plnia túžby po viacerých partneroch alebo po tom, aby sa niekto na nich pri sexe pozeral.

Najčastejšie sa na swingers akciách praktizuje orálny a klasický vaginálny sex, no niektoré páry môžu mať aj špeciálne miestnosti, napríklad pre BDSM praktiky. Swingers párty sa môžu zúčastniť single ženy alebo páry, nie však single muži. Pre tých kluby organizujú špeciálne akcie.

pravidla swinger party

Pravidlá

Čo sa veku týka, je obmedzený dolnou hranicou, ktorá je 18 rokov. Horná hranica nie je stanovená. Účastníci by nemali byť pod vplyvom drog alebo veľkého množstva alkoholu. Napriek rôznym mylným predstavám a predsudkom sa ľudia vo swingers kluboch k sebe správajú slušne a rešpektujú sa.

Samotné akcie bývajú organizované so zaujímavým programom, ktorý je ale flexibilný a dáva možnosť aj individuálne si prispôsobiť akciu. Je však nutné povedať, že takéto akcie nebývajú zadarmo. Cena závisí od programu, ale aj od dĺžky celej akcie. Swingers párty môže trvať jeden večer alebo celý víkend. Za týmto účelom sa zvyčajne prenajme nejaký objekt ako penzión a podobne.

Počet ľudí býva najčastejšie obmedzený na 20-30, niektoré párty môžu byť privátnejšie s menším počtom ľudí. Samozrejmosťou je maximálna diskrétnosť a anonymita, žiadne osobné údaje nie sú potrebné, s výnimkou nutnosti preukázania veku osoby nad 18 rokov.

Priebeh

Párty začína v určitú hodinu, je dobré prísť včas a byť tam od začiatku. Keď prídete do klubu, budete privítaní a dostanete welcome drink a tiež nejaké občerstvenie. V pokoji sa posadíte do spoločenskej miestnosti a bavíte sa, rozprávate sa a nasávate atmosféru. V priebehu toho diania sa možno zoznámite s ďalším párom či ženou, s ktorými si možno budete sympatickí a pustíte sa aj do niečoho viac, než len rozprávania.

V ďalšej fáze večera sa pôjdete osprchovať a prezliecť sa. Svoje veci, vrátane mobilu, odložíte do skrinky. Na swingers párty totiž nie je povolené čokoľvek fotiť či natáčať. Počas akcie je väčšina ľudí odetá iba do osušky, ženy majú prípadne erotickú spodnú bielizeň.

Ak sa dostatočne uvoľníte a prídete na to, že je načase ísť o krok vpred, môžete sa presunúť do niektorej z izieb. V nej sa môžete milovať so svojím partnerom alebo partnerkou. Ak to budete obaja chcieť, môžete k sebe niekoho pribrať alebo sa k niekomu pridať alebo môžete jednoducho zostať sami. Môžete byť sami vedľa iného páru alebo sa môžete s iným párom prestriedať. Je to len na vás a vzájomnej dohode. Niektoré páry chcú len, aby boli pri sexe videné, iné chcú nabrať inšpiráciu či sexi atmosféru. Skupinový sex ani nič podobné nie je povinné. Ide len o to, aby ste sa dobre cítili a večer si užili naplno. Pokojne preto môžete celý večer len presedieť v spoločenskej miestnosti a baviť sa.

Hygiena a bezpečnosť je prvoradá

Súčasťou swingers klubov býva aj bazén, ktorý môžete využiť na relaxáciu a maznanie. Samotný sex v bazéne však povolený nie je, kvôli hygiene. K dispozícii tam máte zvyčajne dostatočné množstvo kondómov, obrúskov a osušiek. Dbajte preto na svoje zdravie i na zdravie ostatných. Ak máte pocit, že nie ste úplne zdraví, do klubu by ste nemali chodiť. To sa týka ako pohlavných chorôb, tak aj bežných vírusových ochorení.

Stanovte si pravidlá a signály

Aby ste swingers párty mohli absolvovať bez ujmy na vašom partnerskom vzťahu, treba k tomu pristupovať nanajvýš zodpovedne. V opačnom prípade to môže znamenať i koniec vzťahu.

Účasť na swingers akcii by mala byť vždy spoločným rozhodnutím. Dobre si premyslite všetky pre a proti a myslite aj na žiarlivosť. Prediskutujte so svojím partnerom či partnerkou dôkladne, či naozaj chcete do niečoho takého ísť. Hlavne nerobte spontánne a unáhlené rozhodnutia. Dajte si pár dní na rozmyslenie a skúste si prečítať alebo vypočuť skúsenosti iných.

Ak sa spoločne rozhodnete „ísť do toho,“ mali by ste si ešte predtým stanoviť hranice. Dohodnite sa spolu, kam až ste ochotní zájsť a čo už je cez čiaru, aké sexuálne praktiky či techniky budete chcieť na danej akcii vyskúšať. Takéto párty totiž bývajú častokrát dobrou možnosťou na experimentovanie a splnenie si tajných túžob, no všetko musí byť o vzájomnom určení si hraníc.

Mnohokrát sa totiž pod vplyvom atmosféry swingers párty môže stať, že budete chcieť svoje medze prekročiť. Avšak váš partner či partnerka to s vami zdieľať nemusí. Pre tieto prípady je dobré dohodnúť si signály, ktoré budú buď znamenať, že sa vám nejaký iný pár páči, prípadne či vy alebo partner súhlasíte s výmenou, ale aj signály na to, že „toto teda rozhodne nie.“ Verte, predídete tak mnohým nepríjemnostiam.

Viacero swingers párty má takzvanú „rozhodovaciu hodinku.“ Je to doba, počas ktorej sa môžete rozhodnúť, či na párty ostanete alebo nie. Ak počas tejto doby zistíte, že to nie je nič pre vás alebo vám nevyhovuje spoločnosť, môžete pokojne odísť bez toho, aby ste platili poplatok za vstupné.

Ak máte pocit, že niečo nebolo počas swingers párty v poriadku alebo sa udialo niečo mimo vašej dohody s partnerom, určite to v sebe neduste a porozprávajte sa o tom. Ak zistíte, že takáto forma sexuálnej zábavy nie je nič pre vás, určite v nej do budúcna nepokračujte a do ničoho sa nenúťte.

Zhrnutie základných pravidiel swingers párty

  • Nie znamená nie. Kedykoľvek.
  • Akékoľvek obťažovanie klientov je neprípustné.
  • Vstup na swingers párty je povolený od 18 rokov pre páry a single ženy.
  • Odporúča sa používať kondómy.
  • Nepreháňajte to s alkoholom.
  • Je zakázané vytvárať audio a video záznamy či fotografie zo swingers párty.
  • Dodržiavajte mlčanlivosť a diskrétnosť.

Buďte v dobrej sexuálnej kondícii

 

Či už sa na swingers párty vyberiete alebo nie, je dobré aby aj vaše sexuálne zdravie bolo na 100%, nielen, čo sa pohlavných ochorení týka, ale aj vašej výkonnosti či chuti na sex. V tomto prípade sú skvelým nástrojom na udržiavanie sa v sexuálnej kondícii tabletky na kvalitu a podporu erekcie, libida, plodnosti či sexuálneho apetítu a výdrže.

Úlohou takýchto prípravkov je podporiť lepšie prekrvenie genitálií a pohlavných orgánov a zároveň zvýšiť vašu sexuálnu túžbu. Čo sa zloženia takýchto tabletiek týka, sú 100% prírodné, s výťažkami z bylinných afrodiziák, vitamínov, aminokyselín či minerálov. Tabletky na podporu erekcie sú voľne dostupné, za rozumnú cenu, bez lekárskeho predpisu či vedľajších účinkov a môžete ich užívať pokojne aj viac mesiacov.