Erektilná dysfunkcia a impotencia

Erektilná dysfunkcia a impotencia
27 novembra, 2020 0 Comments

O erektilnej dysfunkcii môžeme hovoriť v prípade ak muž nedokáže udržať stoporenie penisu po dostatočne dlhú dobu resp. po dobu kým nepríde bod vyvrcholenia pohlavného styku teda orgazmu. Zdrojom tohto problému môže byť viacero dôvodov, ktoré majú rôzne liečby.

Aké môžu byť príčiny problému s erekciou

Stoporenie a celý proces vzrušenia je relatívne zložitý systém, do ktorého vstupuje viacero orgánov ako mozog a žľazy, ale tiež cievy, svaly, nervový systém. Ako už správne tušíte, vplyv na erekciu a jej kvalitu má aj duševný stav a teda emócie a stres.

Základné rozdelenie problémov je fyzické a psychické. Fyzické problémy sú poväčšine úzko späté so zlu životosprávou, jedením nezdravého jedla, pitia alkoholu a sladených nápojov kombinovaní s nedostatočným pohybom. Výsledkom tak sú obezita, vysoký cholesterol, zlý krvný obraz, zvýšený krvný tlak, cukrovka, ateroskleróza a podobne. Spánok je podceňovaný mnohými ľuďmi a to nielen mužmi. Aj zlý spánok dokáže ovplyvniť kvalitu nášho zdravia. Všetky tieto faktory sa dokážu významným spôsobom podpísať pod problémy s mužskou potenciou. Okrem problémov spätých so životosprávou neblaho vplývajú aj choroby ako Parkinson alebo skleróza. (www.stoporex.sk/impotencia/)

Duševné a teda psychické problémy taktiež spôsobujú neúplnú funkčnosť stoporenia penisu. Medzi nich môže patriť bežný stres zo všedného dňa plynúci z problémov v rodine či v zamestnaní. Psychický tlak a pocit menejcennosti s úzkosťami sú nepriateľmi kvalitnej erekcie. Zle pôsobia aj antidepresíva.

Erekcia problém

Problémy tohto typu môžu nastať postupne alebo nárazovo. Väčšinou sa však prejavia slabnúcou erekciou resp. s nedostatočnou dĺžkou stoporenia. Pridružiť sa môže aj znížené libido, kedy klesá chuť na sex. Dysfunkcia v sexuálnom živote je sprevádzané podráždenosťou a zlou náladou.

Ako diagnostikovať problémy so slabou erekciou

Ak chceme problém vyriešiť tento problém, musíme najprv nájsť jeho zdroj. Preto je nutné absolvovať niekoľko vyšetrení u lekárov. Zisťuje sa koncentrácia hormónov a elektrolytov v krvi. Fyzicky sa vyšetruje semenník i penis. Vylučujú sa problémy so srdcom, nízkou hladinou testosterónu alebo cukrovkou.

Sleduje sa aj prietok krvi penisom a to prostredníctvom ultrazvuku. Emočné resp. duševné problémy sa diagnostikujú za pomoci psychológa.

Po diagnostikovaní a odhalení možných príčin erektilnej poruchy sa vyberie vhodný spôsob liečby či už psychických alebo fyzických problémov. Priamo na liečbu je možné použiť aj tabletky tie sú však na predpis. Obsahujú účinné látky ako napr. Sildenafil – Viagra, Tadalafil, Avanafil alebo Vardenafil. Tieto látky zabezpečia väčší prietok krvi v penise. Môžu mať aj vedľajšie účinky a dokonca byť nebezpečné ak muž trpí srdcovo cievnymi ochoreniami, preto sú na lekársky predpis.

Spomenutí lieky však nie sú afrodiziakum. Afrodiziakum môžeme nájsť aj v bežnej strave ako napr. Chilli, Tribulus Terrestris, Kotvičník zemný alebo Ginko biloba. Erekciu je možné dosiahnuť resp. zlepšiť aj použitím vákuovej pumpy, ktorá nahrnie krv do penisu. Siahnuť môžete aj po výživovom doplnku na erekciu.

Ako zlepšiť erekciu  

Začať treba zdravou životosprávou. Dôležité je vyhýbať sa mastným a nezdravým jedlám, kde je množstvo tukov a cukrov. Nevhodné sú aj alkoholické nápoje, fajčenie cigariet a drogy rôzneho druhu.

Naopak do svojho jedálnička treba zaradiť zdravé tuky – omega 3 ž A 9 mastné kyseliny, bielkoviny a sacharidy z celozrnného pečiva, kde vyprofitujeme aj vlákninu. Dôležité je taktiež prijímať vitamíny a minerály z ovocia a zeleniny. Nezabúdajte na kvalitný spánok, ktorý bude hlboký a neprerušovaný. Pred spaním obmedzte modré svetlo a mobilné zariadenia s televíziou.

https://www.youtube.com/watch?v=lLwJUGJe2-4

Ku zdravej životospráve už neodmysliteľne patrí aj pohyb a fyzické aktivity. Skúste si vybrať šport, ktorý Vás bude baviť a venujte mu aspoň hodinu denne. Dobré sú aeróbne, ale aj anaeróbne aktivity. Tak ako o telo treba sa starať aj o myseľ. Je dôležité odbúrať stres a nájsť si čas a priestor, v ktorom je možné vykonávať psychohygienu. K tomu môžu dopomôcť hobby alebo vyhradenie času pre seba. Psychická pohoda je rovnako dôležitá ako tá fyzická. Viac na túto tému s podrobnejšími informáciami sa dočítate na webe erekciablog.sk